„Piękno, pasja, tradycja”, czyli spotkanie z twórczością Dariusza Aniszewskiego

wernisaz_dariusz_aniszewski

 

Inspiracja - miłość do koni.  Emanacja  - nostalgią i pięknem. Niezwykła wrażliwość na naturę i autentyczność w jej ukazywaniu. Imponująca precyzja, wręcz "zegarmistrzowski" kunszt artysty.

Z wielką przyjemnością pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowy wernisaż znakomitego artysty - Dariusza Aniszewskiego, pt. "Piękno, pasja, tradycja", który odbędzie się w najbliższą sobotę (6 sierpnia) o godz. 16.00, w restauracji Zabłocie 13.

Oprawą muzyczną wieczoru zajmie się niezastąpiony Paweł Orkisz, który swoimi utworami zapewni nam kolejna dawkę wrażeń.
Dla uczestników wieczoru dodatkowo przewidziany jest - rejs statkiem po Wiśle z wystawą w tle. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

 


 

Dariusz Aniszewski

Dariusz Aniszewski pochodzi z Gdańska. Obecnie mieszka i tworzy w miejscowości Morawy w gminie Gardeja. Edukację artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie, a następnie kontynuował w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, pod kierunkiem rektora Antoniego Fałata i profesora Andrzeja Sadowskiego. Dyplom uzyskał w 1997 roku. Malarz tworzy przede wszystkim w technice akwareli. Tematyką jego obrazów są krajobrazy, konie, sceny batalistyczne i rodzajowe.
We wszystkich pracach na plan pierwszy wychodzi umiłowanie przyrody. Artysta bawi się kolorem i grą światła, Jego prace emanują pięknem i nostalgią. Wrażliwość na naturę, jej autentyczność i czysty przekaz są podkreślone wyjątkową precyzją wręcz zegarmistrzowskim kunsztem artysty.

Inspiracją dla Pana Dariusza jest jego pasja i miłość do koni, pragnienie obcowania z przyrodą – najchętniej maluje w plenerze. Stąd wiele prac ukazujących, jak mawia „samotność głębi lasu”. Twórca nie stroni od ludzi i gwaru ulic miasta. To także często temat jego prac. Sceny rodzajowe, batalistyczne, historyczne to efekt jego zainteresowania tą tematyką. Bardzo ciekawa jest też seria obrazów marynistycznych, która powstała na zamówienie Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej. Można je oglądać na stałej wystawie, która znajduje się na Barce Aquarius w Krakowie u stóp Wawelu.